15 Şubat 2013 Cuma

Sevgi Bağı - Gwen Cooper

Markette gezinirken tesadüfen görüp almaya karar verdim bu kitabı. Tabii alırken bu kitabın New York Times Bestseller olduğundan habersizdim. Sevgi Bağı-Sıradışı Bir Kedi Hikayesi'nin dili ve anlatımı son derece samimi. Özellikle evcil hayvan sahibi olan okurları derinden etkileyeceğini garanti edebilirim.Orjinal kapağı şöyle:

Homer's-Odyssey-Gwen-Cooper

 Benim görüp bayıldığım Türkiye versiyonu ise şu şekilde:
Sevgi-Bagi-Gwen-Cooper
İki kedisi olan Gwen erkek arkadaşından yeni ayrılmış ve geçici olarak bir arkadaşının yanına taşınmıştır. Gönüllü işlerde çalışmasından dolayı kendisine ve kedilerine bakmakta güçlük çeken Gwen, bir gün veterinerden gelen bir telefonla bambaşka bir dünyaya adım atar. 
Gwen gözleri açılmadan kör olmuş simsiyah bir yavru kedinin annesidir artık. Antik Yunanın gözleri görmeyen şairinden esinlenerek bu küçük yavruya Homeros adını verir. Başlarda herkes acıyarak söz etse de, bilge Homeros nevi şahsına münhasır karakteri, oyunculuğu ve en az gören bir kedi kadar hareketli olması nedeniyle herkesin gönlünde taht kurar. Sahibine ise hiç pes etmemeyi ve her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmeyi öğretir.
Okurken hem çok güldüm hem de çok hüzünlendim. Özellikle Homeros'un Gwen'in hayatını kurtardığı sahne çok etkileyici. Bir kedi bir insanın hayatını nasıl kurtarır diye merak ediyorsanız, bu kitabı okumanızı tavsiye ederim.

6 yorum:

 1. Merak ettim okumam lazim sende cok güzel özetlemissin dahada merak ettim :D

  YanıtlaSil
 2. Oku mutlaka, pişman olmazsın:)

  YanıtlaSil
 3. bende merak ettim :)
  elimdekiler bitmeden olmaz :)

  YanıtlaSil
 4. Çok merak ettim ben de... Teşekkürler güzel öneri için..

  YanıtlaSil
 5. tam kiz kardesime gore bir kitap kedi hayrani kendisi ;)

  YanıtlaSil
 6. Teşekkürler kızlar, keyifli okumalar:)

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...