23 Ağustos 2013 Cuma

Kızım İçin Son Kez-Lisa Gardner

Lisa Gardner ile ilk kez 2008 yılında tanışmıştım. Tek Başına ve Saklambaç kitaplarını okumuş ve çok beğenmiştim. Sonrasında da çıkan her kitabını aldım. Lisa Gardner'ı bu kadar sevmemin nedeni, kitap gibi kitap yazıyor oluşu aslında. Sayfa olarak zaten doyurucu olan hikayeler, olay örgüsü, okuyucunun merakını sürekli zirvede tutan konular ve şaşırtıcı finallerle tadından yenmez bir hal alıyor her seferinde. Okuma listemdeki ince birkaç kitabı özellikle Lisa'nın kitaplarının önüne koyuyorum ki, onlar bittiğinde kendimi Lisa Gardner'ın, şöyle sıkı bir gerilim hikayesiyle ödüllendirebileyim:)

Kızım-İcin-Son-Kez-Lisa Gardner

Lisa Gardner'ın kitaplarında iki temel kahraman vardır: Boby Dodge ve D.D. Warren. Başlarda sadece Bobby vardı, sonraki kitaplarda D.D. ile birleştiler ve bir ekip oldular.  Kızım İçin Son Kez'de ise bir iki yeni karakter daha dahil oldu. Sürekliliği olacak mı göreceğiz.

Love-You-More-Lisa-Gardner

Kitabın konusuna gelirsek... Tessa Leoni çok zor bir hayat geçirmiş, kızını tek başına büyütmüş ve düzenli bir gelire sahip olabilmek için pek çok sınavdan geçerek devriye polisi olmuştur.

Bir gün bir polis arkadaşının evinde verilen partide Brian Darby ile tanışır ve kısa bir süre sonra da evlenirler. Brian Tessa için iyi bir eş, 6 yaşındaki kızı Sophie için ise iyi bir baba olmuştur. Denizci olan Brian yılın ancak belli zamanlarını evde geçirebilmektedir. Buna rağmen çiftin evliliklerinde -görünürde- her şey yolundadır. Ta ki bir gün devriyeden eve dönen Tessa, mutfağında Brian'a silah doğrultmuş bir adamla karşılaşana dek... Siyahlar giyen adam Tessa'ya "Kimi seviyorsun?" der ve aldığı cevap üzerine Brian'ı göğsünden üç kurşunla vurarak öldürür ve giderken beraberinde Sophie'yi de götürür.

Bundan sonra Tessa ve Sophie için büyük bir ölüm-kalım mücadelesi başlar. Tessa'nın tek silahı aldığı eğitimdir ve artık kaybedecek hiçbir şeyi yoktur. Kızını kurtaracaksa bu işi yalnız yapmalıdır, çünkü etrafında güvenebileceği kimse kalmamıştır. Dedektif D.D. Warren ve Bobby Dodge, meslektaşlarının karıştığı bu olayda bir terslik olduğunu fark ederler ve araştırdıkça şüphelerinde ne kadar haklı olduklarını anlarlar. 

Temposu hiç düşmeyen bu güzel kitabı herkese tavsiye ediyorum. Keyifli okumalar, iyi tatiller:)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...