17 Ocak 2014 Cuma

Kadife Kutudaki Hayalet-Joe Hill

Açıkçası kitabın kapağındaki "Stephen King'în oğlunun ilk korku romanı, gerilim King ailesinin genlerinde var." gibi cezbedici ifadeler kitabı almamda etkili oldu. Ama geç saatlerde televizyonda karşımıza çıkan üçüncü sınıf korku filmlerinden daha iyi bir izlenim bırakmadı bende.

Kadife Kutudaki Hayalet-Joe Hill

Judas Coyne, eski bir rock şarkıcısıdır. 50'li yaşlarını süren Judas, hobi olarak tuhaf objelerin koleksiyonlarını yapmaktadır. Kullanılmış bir darağacı ilmeği, büyü kitapları, gerçek cinayetleri gösteren video kasetler bu objelerden sadece birkaçıdır.  Bu tutkusu evliliğini bitirse de Judas biriktirmekten vazgeçmemiştir.

Judas birgün internette, üvey babasının ruhunu satılığa çıkaran bir kadının verdiği ilana denk gelir. Koleksiyonunda böylesi ilginç bir şeyin nasıl duracağını merak eden Judas, gereken ödemeyi yapıp ruhu satın alır. Satıcı kadının iddiasına göre, üvey babasının yaşarken çok sevdiği siyah bir takım elbisesi vardır ve takım elbise nereye giderse, ruh da beraberinde gidecektir. Böylece Judas'a siyah bir kadife kutunun içinde siyah bir takım elbise gönderir. Ancak elbise geldiği andan itibaren garip olaylar yaşanmaya başlar. Köpeklerin huzursuz olması, Judas'ın sürekli kız arkadaşını öldürmeyi düşünmesi, evin her yerinde ruhunu satın aldıkları ölü adamla karşılaşmaları gibi.

Kötü ruha itaat etmeyi kabul etmeyen Judas, hayaletle başa çıkabilmek için, onun yaşarken kim olduğunu araştırmaya başlar. Ortaya çıkan sonuç Judas'ı sevgilisiyle beraber çıkacağı bir yolculuğa ve yıllardır görüşmediği babasına götürür. Judas ve sevgilisi acaba hayaletten kurtulacaklar mıdır, yoksa eli kanlı hayalet üvey kızının intikamını alacak mıdır?

Dediğim gibi çok da zevk akmadığım ama "bu kadar okudum, sonunu da göreyim" dediğim kitaplardan biri. Gerilim yazmak bir sanat bence ve Joe Hill'in daha yiyecek koca bir fırın ekmeği var. 
Mutlu hafta sonları:)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...