14 Mayıs 2014 Çarşamba

Kemik Adamın Kızları-Ted Dekker

Beni büyüleyen Çember Serisi'nden bu yana Ted Dekker okumamıştım. Kemik Adamın Kızları da epeydir listemdeydi, nihayet okuma fırsatım oldu.

Kemik Adamın Kızları-Ted Dekker
Ryan Evans, Irak'ta istihbarat subayı olarak görev yapmaktadır. Ancak içinde olduğu araç direnişçiler tarafından bombalanır ve esir düşer. Direnişçilerin lideri kendi ailesini bir Amerikan saldırısı esnasında kaybettiğinden dişli bir Amerika düşmanıdır. Ryan'a önce çocuklarının cesetlerine ait fotoğraflar, sonrasında ise gözünün önünde tüm kemiklerini teker teker kırdığı çocuklar ile psikolojik işkence uygular. Bir fırsatını bulan Ryan, direnişçilerin elinden kaçarak ülkesine döner.

 Eşini ve evlat edindikleri kızını yıllar önce terkederek kendini orduya adayan Ryan, eve döndüğünde karısının hayatında başka bir adam olduğu, büyüyerek kusursuz bir güzelliğe kavuşan kızının ise kendisinden nefret ettiği gerçeğiyle yüzleşmek zorunda kalır. Tek amacı ailesinin sevgisini yeniden kazanmak olan Ryan, acımasız bir katil olan ve kaçırdığı kızların kemiklerini kıran Kemik Adam'ın, kendi kızını kaçırması ile çılgına döner. Artık kızını kurtarıp ona tekrar baba olmaktan başka çaresi olmayan Ryan, polislerin kendisini Kemik Adam zannetmesi ve hatta kendi kızını kaçırdığından şüphelenmesi üzerine geri dönüşü olmayan bir yola girer. 

Hikayenin sonu biraz aceleye getirilmiş gibi geldi bana. Şaşırtıcı bir final var elbette ama Ted Dekker kapasite olarak bunun çok üzerinde olduğunu defalarca ispat etti. Yine de artık iyice ucuzlaşan Tess Gerritsen hikayeleri yerine Ted Dekker'ı tercih ederim. Keyifli okumalar. 

5 Mayıs 2014 Pazartesi

John Sonunda Ölüyor-David Wong

John Dies At The End ismiyle 2012 yılında filminin çekildiğini öğrendiğim bu kitabın; hayal gücü sınır tanımayan küçük çocuğunuzun, sabah uyanıp size bir gece önce gördüğü, inanılmaz derecede uzun ve içinde fantastik karakterlerden devasa böceklere, tuhaf yaratıklardan hem korkunç hem de manasız olaylara kadar her şeyi içinde barındıran rüyaların çok uzun bir versiyonu olduğunu söyleyebilirim.

John Sonunda Ölüyor-David Wong

David Wong'un yazdığı John Sonunda Ölüyor, açıkçası çok garip bir kitap. Bir insan bu kadar olayı nasıl uydurur, dur durak bilmeden bunca şeyi nasıl yazar, inanın fikrim yok. Konusuna gelirsek; iki yakın arkadaş olan John ve David, olağan dışı varlıklara mücadelede kendi yöntemlerini geliştirmiş, modern hayalet avcılarıdır. Katıldıkları bir partide, soya sosu diye tabir edilen tuhaf bir ilaçla tanışırlar. Bu ilaç, kullanan insanları farklı boyutlara götürmekte, onlara yeni dünyaların kapılarını açmaktadır. Ancak bazı kullanıcılar gittikleri dünyalardan geri döndüklerinde insan görünümünde farklı varlıklara dönüşmektedirler ve tek amaçları dünyayı istila etmektir. John ve David, bu istilanın önüne geçmek için büyük bir mücadeleye girişirler.

Türü ve anlatım dili alışkın olduklarımdan oldukça farklı. Bu nedenle ne çok iyi ne de çok kötü diyemiyorum. Uç noktalarda fantastik bir şeyler okumak isterseniz, deneyebilirsiniz. Keyifli okumalar...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...