1 Eylül 2015 Salı

Evin Hanımı-Alice Taylor

Kitap alışverişimi D&R 'den yapıyorum ama markete her gidişimde o kitap sepetlerine mutlaka göz atar, göz atmakla da kalmaz birkaç tane kitabı da sepetime atarım. Bu kitaplar genelde sabun köpüğü tarzında, kolay okunan, kafa dağıtan türde kitaplar olur.  Evin Hanımı da bu market ziyaretlerinden birinde alındı.

Evin-Hanimi-Alice-Taylor

Kitapta kuşaklardır aynı çiftlikte yaşayan Phelanların hayatı anlatılıyor. Üçüncü kuşak olan Ned Phelan'ın bir kaza neticesinde genç yaşta ölmesi üzerine, karısı Martha, çocukları Nora ve Peter ile emektar Jack tüm çiftliğin tüm işleriyle bir başlarına kalırlar. Bunalıma giren Martha, her şeyden elini eteğini çeker ve odasına kapanır. Yaşlı Jack sağılması gereken hayvanlar, ekilmesi gereken tarlalar, toplanması gereken yumurtalarla ne yapacağını düşünürken, hala Kate çıkagelir ve hiç bir zaman anlaşamadığı Martha'yı silkerek kendine getirir. Bunalımdan çıkan Martha'nın yapacağı ilk şey ise çiftliği satışa çıkarmak olacaktır.

Bu arada kasabaya bir ortaokul açılması için kolları sıvayan Kate ve birkaç kasabalının önünde bazı engeller vardır ve kasabanın geleceği için bu engellerin aşılması gerekmektedir. 

Nora, okulda sürekli olarak ezeli düşmanları Conway'lerin küçük kızları Kitty'nin  taciz ve hakaretlerine maruz kalmaktadır. Ancak babasının ölümünden sonra tüm cesaretini toplayan Nora'nın Kitty için büyük bir sürprizi olacak ve bu sürpriz müdürün odasında sonlanacaktır. 

Phelanları bir türlü hazmedemeyen cadı gelin, suratsız Martha çiftliği satabilecek mi? Kate ve Jack (Titanic gibi oldu!) bu satışı durdurabilecek mi? Nora Kitty'e ne yapacak ve Kitty'nin hayatındaki korkunç sır ne? Kate ve arkadaşları okulu açabilecekler mi? İşte bu soruların cevabı etrafında dönüyor roman. Acelesiz, sakin, hemen okunup bitiveren bir roman. Bu tarzdan hoşlananlar için de iyi bir alternatif. Keyifli okumalar.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...