3 Ocak 2017 Salı

Geri Sayım- Elizabeth Norris

Paralel evrenler, paranormal olaylar, fantastik hikayelerden hoşlanan, kısacası benim gibi Fringe hayranlarının ilgisini çekebilecek bir kitapla karşınızdayım.

Geri Sayım- Elizabeth Norris
17 yaşındaki lise öğrencisi Janelle'in kalbi, geçirdiği bir trafik kazası neticesinde durur. Hatta bir süreliğine tam manasıyla ölür. Ancak anlayamadığı bir şeyler olur ve gözlerini açtığında aynı okuldan tanıdığı, genelde sürüden ayrı takılan Ben Michaels ile karşılaşır. Janelle bir şekilde hayata Ben sayesinde döndüğüne emindir ve işin aslını öğrenebilmek için Ben ve arkadaşlarının peşine düşer.
Janelle'in babası FBI ajanıdır. Janelle bir ipucu bulabilmek umuduyla, babasının -zaman zaman tuhaf olayların da yer aldığı- dosyalarını karıştırırken çoktan geri sayıma başlamış bir kronometreyle karşılaşır. Araştırmalarına devam ettikçe geçirdiği kazanın, gizemli Ben'in ve dünyanın sonunu hazırlayan bu kronometrenin tuhaf bir şekilde birbiriyle bağlantılı olduğunu keşfeder. Tam da bu esnada yaşadığı acı olay Janelle'in hayatını alt üst eder. 
Kitapta pek çok karakter ve olay var. Açıkçası kusurlarına rağmen kitap oldukça sürükleyiciydi. Çok çabuk bitti ve okuması da keyifliydi. Her zaman başyapıt okumak zorunda değiliz ve ben mümkün mertebe elimin altında böyle kitaplar bulunsun istiyorum. Geri Sayım üç kitaplık bir serinin ilk kitabı bu arada. Seri kitapları sevdiğimi daha önce de belirtmiştim. Sadece bu bile bu kitabı tavsiye etmem için yeterli bence. Keyifli okumalar:)

1 yorum:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...