13 Ocak 2017 Cuma

Sırrını Derine Göm-Liane Moriarty

Son zamanlarda artık hemen her yerde karşımıza çıkan, okuyucuyu ilk olarak etkileyici kapak tasarımlarıyla vuran, kadın karakterlerin baş rolde olduğu sürükleyici romanlardan biri Sırrını Derine Göm.
Sırrını Derine Göm-Liane Moriarty
Cecilia, 3 kız çocuğa sahip iyi bir anne, kocasını çok seven güleryüzlü bir eş ve arı gibi çalışkan bir iş kadınıdır. Bir gün tavan arasındaki kutuların birinde kocası tarafından yıllar önce, ölümünden sonra açılmak üzere yazılmış bir mektup bulur. Eşine son derece güvenen Cecilia mektubun içeriğini merak etse de, onun iş seyahatinden dönmesini beklemenin ve muhtemelen bir şakadan ibaret olan mektubu kocasının bizzat açıklamasının daha doğru olduğuna karar verir.
Karar verir vermesine ancak, telefonda eşine bu mektuptan bahsetmeden de duramaz. Bir anda panikleyen ve saçma bir bahane ileri sürerek mektubu kesinlikle açmamasını söyleyen kocasının tavrı Cecilia'yı şüphelendirir. Mektubu henüz açmaya bile fırsat bulamadan kocasının iş seyahatini birdenbire kesmesi ve eve erken dönmesi Cecilia'yı nihayet harekete geçirir ve kocasından önce davranarak mektubu okur. Cecilia'nın tanık olduğu itiraf onu adeta felç eder. Bugüne kadar tanıdığını sandığı kocası aslında bambaşka biridir. Cecilia'nın öğrendiği sır ise kurşun gibidir ve ağırlığı ile onu ve tüm hayatını tehdit etmektedir.
Kitapta Cecilia haricinde bir kaç kadın karakter daha var ve bu kadınların hepsinin hikayesi bir şekilde birbiriyle bağlantılı. Çok sürükleyici, çabucak okunan güzel bir roman. Tavsiye ederim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...