1 Ekim 2015 Perşembe

6. His-Melissa Foster

Bir kitabın ya da bir filmin ismi 6. His ise, gerileceksiniz kaçarı yok demektir. Bu kitap da insanı gerim gerim geren, son sayfaya kadar sürprizini hiç bozmayan, tahmin edilmesi zor bir finale, okuyucuyu tatmin edecek bir hikayeye sahip. Uzun zamandır ilk defa suçlunun kimliğinde yanıldım ve bundan dolayı acayip mutluyum:)

6. His-Melisa Foster

Molly günlük hayatında ansızın, hiç bir işaret vermeden gelen nöbetler geçirmekte ve bu nöbetler esnasında geleceği görebilmektedir. Yaşadığı kasabada gözlerinin önünde küçük bir kız kaçırılır ancak Molly, gördüğü şeyleri tam olarak yorumlayamaz ve kaçırma olayı Molly'nin hayattan soğumasına, evliliğinin çatırdamasına ve sonunda başka bir yere taşınmasına sebep olacak korkunç bir cinayetle sonuçlanır. Yıllar boyunca Molly zamanında yetişemediği için kendini suçlamaktan hiç vazgeçmez ancak doktor olan eşinin de desteği ve aldığı tedavi sayesinde işleri yoluna koymayı başarır ve kendince bir düzen oluşturur. Ta ki, taşındıkları kasabada başka bir küçük kız kaçırılıncaya kadar...

Bu ikinci kaçırılma vakası ile birlikte Molly'nin yıllardır uğramayan nöbetleri birbiri ardına gelmeye başlar. Ancak Molly bu defa kararlıdır. İlkinde yaptığı hatayı yapmayacak, izleri ve ip uçlarını takip edecek ve bu, sevdiği adamı kaybetmesine mal olsa bile o kızı canlı bulacaktır.

Çok çok güzeldi, filmi çekilse dedim izlerken. Zaten her okuyucu sevdiği romanların yönetmenidir, değil mi? Bir taraftan okuyup bir taraftan gözünüzde canlandırırsınız ve en doğru açıyı, kamerayı kurguyu buluverirsiniz iki cümle arasında:) Tavsiye ederim, keyifli okumalar şimdiden.

1 yorum:

Unknown dedi ki...

Ben anlamadim simdi kizi kaciran kate. Papaz lett kateye yardım edio birkiktemi kacirdilar kizi cevap verirsen mutlu olurum iyi gunler

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...