7 Eylül 2021 Salı

Baharat Tüccarının Karısı-Charlotte Betts

 Charlotte Betts'in daha önce Ressamın Çırağı adlı romanını okumuş ve sevmiştim. Aslında hemen ardından Baharat Tüccarının Karısı'nı da bitirdim ama bloga eklemeyi unutmuşum. Yazarın romanlarına aşina olanlar, bu kitaptan da aynı tadı alacaklarına emin olabilirler. 

Baharat Tüccarının Karısı-Charlotte Betts

1666 yılında çıkan Büyük Yangın, Londra'nın neredeyse tamamını yakar, yıkar, yok eder. Pek çok insan ev ve işyerlerini kaybeder. Bunlar arasında çiçeği burnunda bir gelin olan Kate'in zengin baharat tüccarı kocası Robert da vardır. Depolarındaki tüm malları kaybeden Robert ve ailesinin hayatı bir anda tepetaklak olur. Robert herşeyi yoluna koymak için elinden geleni yapar ancak ani ölümü, Kate'i bir başına ve beş parasız bırakır.  Bu zor durumdan kurtulmak için görme engelli parfümör Gabriel Harte ve eşinin yanına sığınan Kate'i hiç alışık olmadığı bir dünya ve umulmadık olaylarla dolu bir gelecek beklemektedir. 

Baharat Tüccarının Karısı; akıcı, sürükleyici ve kolay okunan bir kitap. Tek eleştirim kitabın ismine, zira kitabın tamamı göz önüne alındığında baharat tüccarının karısı olma durumu, kitabın ismi olamayacak kadar kısa. Keyifli okumalar!

1 yorum:

MorMidye dedi ki...

Ben de severek okumuştum. İsim olarak evet, parfümcüyle ilgili bir isim seçilebilirmiş :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...