30 Ağustos 2014 Cumartesi

Gizemli Kapının Muhafızları-Robert Liparulo

Hayalevi Kralları Serisi'nin daha önce şurada ve şurada bahsettiğim ilk iki kitabından sonra serinin üçüncü kitabı; Gizemli Kapının Muhafızları ile karşınızdayım:)

gizemli-kapinin-muhafizlari
İlk iki kitapta, King ailesinin annesi kaçırılmış ve geçitlerden birinden geçerek ortadan kaybolmuştu. Baba ve çocuklar ise her türlü tehlikeyi göze alarak kapıları denemeye ve diğer dünyalarda sırayla anneyi aramaya karar vermişlerdi.

Ancak King ailesinin artık Taksidian isminde, son derece tehlikeli ve neredeyse yüzyıllar öncesinden gelen bir düşmanları var. Taksidian'ın tek amacı, King ailesini bu evden uzaklaştırmak ve bunun için de kasabadaki nüfuzunu kullanmaktan çekinmiyor. 

Evi inşa eden ve evin dilinden anlayan büyük büyük amcaları, King ailesine misafir oluyor. Ev hakkında anlatacakları var ve daha önemlisi Taksidian karşısında bu yaşlı adam tek yardımcıları olabilir.

Geçitlerden birini kullanarak diğer tarafa geçen çocuklar annelerini değil ama büyük annelerini buluyorlar. Ancak mutlulukları uzun sürmüyor çünkü aile geçitlerden birinde kapana kısılıyor. Bakalım buradan kurtulabilecekler mi?

Daha önce de demiştim, tekrarlıyorum. Büyük küçük herkes bu seriyi çok sevecek. Keyifli okumalar:)

20 Ağustos 2014 Çarşamba

Ormanın Esrarengiz Gözleri-Robert Liparulo

İlkinden şurada bahsettiğim serinin ikinci kitabı Ormanın Esrarengiz Gözleri, en az ilki kadar heyecan verici ve sürükleyici.

ormanin-esrarengiz-gozleri

King Ailesi, annelerini aramaya devam etmektedir. Baba ve iki oğlu tüm bilgi ve güçlerini birleştirirler ve evdeki tuhaf odalara birer birer yolculuğa çıkmaya başlarlar. Ancak arama çalışmaları devam ederken çevrelerinden annelerinin kaybolduğunu gizlemeleri ve normal hayatlarına devam etmeleri gerekmektedir. Bu sırada evi gözetleyen gizemli bir yabancı, evi satın alma konusunda ısrar eder. Teklifi kabul etmeyen aile için korku dolu günler ve geceler kapıdadır. 
Siz en iyisi bir an önce başlayın bu seriye, çok eğlenceli çok:) Keyifli okumalar:)

3 Ağustos 2014 Pazar

Hiç Kimse Sıradan Değildir-Markus Zusak

Markus Zusak, Kitap Hırsızı'nda beni derinden etkilemişti. Hiç Kimse Sıradan Değildir'de yine son derece ilginç ve etkileyici bir hikaye anlatıyor.

Hiç Kimse Sıradan Değildir-Markus Zusak

Ed, babasını küçükken kaybetmiş, bir baltaya sap olamayacağını anlayınca taksi şoförlüğüne başlamış sıradan bir gençtir. En yakın dostu köpeği Kapıcı'dır. Arkadaş gurubundan Audrey'e platonik olarak aşıktır. Tek eğlencesi ise arkadaşlarıyla iskambil oynamaktır.

Ed'in gayesiz hayatı, şahit olduğu bir banka soygunu sırasında yakaladığı soyguncuyu polise teslim etmesinden sonra değişir. Ed, bir gün posta kutusunda bir iskambil kartı bulur. Kartta sırayla yazılmış üç adres vardır. Merakına yenik düşen Ed, adresleri ziyaret etmeye karar verir. Gittiği her adreste farklı insanlar, bu insanlara ait farklı hikayeler bulur. Ed, hayatta ilk kez bir amacı olduğunu hisseder ve meçhulden gelen bu gizemli görevlendirmeyi kabul ederek hiç tanımadığı insanların karşılaştıkları sorunları çözmeye karar verir. Ancak sorunları çözmek için Ed'in elinde hiçbir ipucu yoktur. İzleyecek, bekleyecek, anlayacak ve yardım edecektir. Yani Ed, herşeyi zekasıyla halletmek zorundadır.

Ed'in posta kutusu, her defasında farklı bir karta ev sahipliği yaparken sıradan hayatı anlam kazanacak, dünyaya bakışını kökünden değiştirecek, onu bambaşka bir insana dönüştürecektir.

Roman, sade dili ve anlatımıyla su gibi akıp gidiyor. Konu ilginç, okurken eğlendirmesi ve finaldeki sürpriz de cabası. Markus Zusak'ta boş yok, hedefi yine vurmuş bence. Keyifli okumalar.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...