2 Mayıs 2013 Perşembe

Sessiz Çığlık-Lisa Gardner

Lisa Gardner'ın kitaplarının en sevdiğim iki özelliği; son sayfaya kadar neler olacağını asla tahmin edememeniz ve kitabın sonunun mutlaka sizi dumura uğratması. Okurken heyecandan tırnaklarınızı yiyorsunuz ve sayfaları hızlı hızlı çevirirken, içinizden hem tüm soruların cevabını öğrenmeyi hem de kitabın hiç bitmemesini diliyorsunuz. Yani en azından ben böyle hissediyorum:)

sessiz-ciglik-lisa-gardner
Öğretmenlik yapan Sandra Jones, gazeteci eşi Jason Jones ve 4 yaşındaki kızı Ree ile dışarıdan mükemmel görünen bir hayat yaşamaktadır. Kızlarını bakıcıların büyütmesini istemeyen aile, iş saatlerini ayarlamış ve dönüşümlü olarak kızlarının bakımını üstlenmişlerdir. Ancak bir gece Jason işteyken korkunç bir olay olur ve Sandra ortadan kaybolur. Evde kırılmış bir lamba haricinde hiç bir iz yoktur. Jason polislere haber verir ancak bir anda kendini şüpheli olarak sorgulanırken bulur.

Komiser D.D., ser verip sır vermeyen Jason'ın bu işte parmağı olduğunu düşünmekte, buna karşılık tüm olayların tek tanığı olan küçük Ree de bir şeyler gizlemektedir. Jason'ı en ufak yanlışında hapse tıkmak isteyen D.D., elindeki şüpheli sayısının bir anda artması ile ne yapacağını şaşırır. Sandra ile aynı sokakta oturan eski bir cinsel suçlu, Sandranın arabasını bakıma verdiği tamircide çalışmaktadır ve olay günü evden ayrılan bir araba gördüğünü iddia etmektedir. Sandra'nın öğretmenlik yaptığı okuldaki öğrencisi Ethan platonik olarak öğretmenini sevmekte ve Jason'dan nefret etmektedir. Sandra'nın ortadan kaybolmasıyla Sandra'nın annesinin ölümünden sorumlu tuttuğu ve yıllardır görüşmediği babası ortaya çıkmış ve Ree ile görüşmek için yasal işlemleri başlatmıştır. Ethan'ın dayısı ve aynı zamanda bilişim uzmanı olan Wayne Reynold, Sandra'yı son görenlerden biridir ve  o da bir şekilde şüpheliler arasındadır.

Komiser D.D. araştırmalarını derinleştirdikçe, aslında son derece mükemmel görünen bu çekirdek ailenin geçmişlerinden kalan çok büyük sırlar sakladığını fark eder ve bu sırları ortaya çıkarmak için zorlu bir mücadeleye girer.

Sandra'ya ne olmuştur? Jason aslında kimdir? Ree o gece neler görmüştür? Bu soruların cevabı, soluksuz okuyacağınız Sessiz Çığlık'ta. Tavsiye ederim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...