30 Nisan 2014 Çarşamba

Karanlık Gölgeler Evi-Robert Liparulo

Çocukken haftasonları sabah kuşağında yayınlanan çocuk filmleri olurdu. Biraz korkutucu, çokça eğlenceli. Kardeşlerimle izlemekten zevk alır, epey de etkisinde kalırdık. Robert Liparulo'nun 6 kitaptan oluşan Hayalevi Kralları Serisi'nin ilki olan Karanlık Gölgeler Evi, damağımda tam da böyle bir tat bıraktı. Hep büyükler için olan kitapları okuyacak değiliz ya, arada böyle eğlenceli molalar da vermeliyiz bence:)

Karanlık Gölgeler Evi-Robert Liparulo

King Ailesi, iki oğullarıyla birlikte küçük bir kasabaya taşınır. Oturabilecekleri bir ev arayan aile, ormanın içinde, gözlerden uzak ve son derece gizemli görünen bir evde karar kılarlar. Evi keşfe çıkan ailenin oğulları Xander ve David, evin acaip sırlar barındırdığını fark ederler. Evin içindeki her oda ya da dolap, içine gireni farklı bir zamana ya da mekana götürmektedir. Eski çağlardaki bir gladyatörle arenada karşılaşmak, kuş uçmaz kervan geçmez bir çöle ya da tehlikeli hayvanlarla dolu bir amazon ormanına düşmek sadece bir kapı kolu uzaklığındadır artık.

Anne-babalarından habersiz her gece farklı bir yolculuğa çıkan çocuklar, bilmedikleri bir dünyadan gelen bir canlının annelerini kaçırması ve dahası babalarının çocukken, aynı evde kendi annesini de bu şekilde kaybettiğini öğrenmeleri sonucunda şaşkına dönerler. Xander ve David'in artık tek amacı, nereye götürüldüğünden bihaber oldukları annelerini kurtarmaktır ve bu konudaki en büyük yardımcıları babaları olacaktır.

Çok eğlendim okurken, serinin devamı için sabırsızlanıyorum. İçinde bir parça çocuk ruhu taşıyan herkese tavsiye ederim:)


2 yorum:

 1. Yine ilginç bir kitap bulmuş , okumuşsun Bahar'cım. Ben de yine çok merak ettim pek tabi :)
  Sevgiler

  YanıtlaSil
 2. çocuk kitaplarında öyle gözüm kalıyor ki anlatamam :D
  bizim zamanımızda yoktu değil mi?
  benim de ilgii çeker eminim.
  serilere pek bulaşmak istemesem de ;)

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...