17 Mart 2016 Perşembe

Geçmiş Uzakta Bir Deniz- Barbara Delinsky

Konusu oldukça farklı, sürükleyici, elimden pek de bırakmadan hemen okuyup bitirdiğim bir roman Geçmiş Uzakta Bir Deniz...

Geçmiş Uzakta Bir Deniz- Barbara Delinsky

Charlotte ve Nicole çok yakın iki çocukluk arkadaşıdır. Charlotte dünyayı gezip bir gazete için yazılar hazırlamaktadir. Nicole ise ünlü bir doktorla evlenip yemek tarifleri yayınladığı meşhur bir blogun sahibidir. (Açık söylemek gerekirse Nicole'un bloguna gösterdiği özen ve titizlik biz blogger camiasına ders olacak nitelikte:)Yıllar bu iki dostu farklı yerlere sürüklese de bağları hiç kopmamıştır.

Nicole bir yayınevinden yemek kitabı teklifi alır. Ancak bu, Nicole'un tek başına altından kalkabileceği bir iş değildir. Çünkü Nicole çocukluklarının beraber geçtiği Maine'deki Quinnipeague adasının yöresel tariflerini kitaplaştıracaktır ve hem tarifleri toplaması, hem tarif sahipleriyle röportaj yapması, hem bu röportajları düzenleyip tüm yemekleri ayrı ayrı fotoğraflaması hem de hiç aksatmadan bloguna düzenli yazı eklemesi gerekmektedir. Nicole Charlotte'dan yardım ister çünkü röportaj yapmak onun işidir ve bu konuda gerçekten üstüne yoktur. 

Charlotte adaya gelir ve büyük bir hızla çalışmaya başlarlar. Ancak artık iki yetişkin kadın olan eski dostların birbirlerinden sakladıkları sırları vardır ve bu sırların ortaya çıkması iki kadının ilişkisini sonsuza kadar değiştirecektir. 

Başta da dediğim gibi, oldukça farklı bir konusu var. Ben çok keyif aldım, tavsiye ederim. Keyifli okumalar...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...