7 Haziran 2013 Cuma

Beyaz-Ted Dekker

Çember Serisi- Büyük Takip

Çember Serisi'nin üçüncü kitabı olan Beyaz'da olaylar yine tüm hızıyla devam ediyor.

Beyaz-Ted Dekker
 Çemberin ikinci kitabı Kırmızı'da Raison Türü ile savaşan Thomas ve Monique kaçırılmışlar ve kurtulmaya çalışırken Thomas başından vurularak öldürülmüştü. Monique ise kurtulmuştu. 

Beyaz'da ise, Thomas diğer realitede yaşamaya devam ediyor ve Güruh ile savaşırken eşi Rachelle hayatını kaybediyor. Thomas bu dünyada ölmeden önce Monique ile uyudukları bir gece, kanlı bilekleri birbirine temas etmiş ve Monique diğer realitede Thomas'ın eşi Rachelle olarak uyanmıştı. Böylece Thomas'ın kanıyla, kanı temas eden kişilerin diğer realitede uyanabileceği ve bir tarafta ölen kişinin diğer tarafta da ölebileceği ortaya çıkmıştı. Rachelle'in savaşta ölmesi Monique'in hayatını tehlikeye sokuyor ve  bir kaza neticesinde Monique de hayatını kaybediyor.

Dünyada ise virüs tüm hızıyla yayılırken, insanlar Amerika'nın kendisinden şantaj yoluyla istenen nükleer silahları Swensson ve ekibine teslim etmediğini öğreniyor ve Beyaz Saray'ın önünde büyük bir eylem başlatıyorlar.

Bu arada Thomas diğer realitede uzun zamandır peşinde olduğu Tarih Kitapları'na ulaşıyor. Tarih kitapları boş ve içine yazılacak herhangi bir şey dünyayı değiştirmeye yetecek kuvvette. Bunun üzerine Thomas ve ekibi kitaba, Thomas ve Monique'in sağlıklı bir şekilde hayatta olduğunu ve Raison türü ile savaştıklarını yazıyorlar. Diğer realitede yazılan bu cümleler dünyada karşılık buluyor. Thomas cesedinin tutulduğu kilerde, Monique ise arabasının yoldan çıktığı yamaçta gözlerini açarak hayata dönüyorlar. Ancak bu defa boş tarih kitabı da Thomas ile birlikte dünyaya geliyor. Elinde bulundurana sonsuz güç veren bu kitap bir şekilde Thomas'ın elinden çıkarak kayboluyor.

Bu arada diğer realitede Thomas Güruh'un liderinin kızı Chelise'e aşık oluyor. Chelise'i kaçıran Thomas, Chelise'in kutsal sularda boğularak normal bir insan haline gelmesi ve hastalıklı, pul pul dökülen derisinden, kükürt kokan nefesinden kurtulması için Justin'e yalvarıyor. Justin dualarını kabul ediyor ve Chelise serserilikten kurtularak Thomas ve ekibine katılıyor. Thomas ile evleniyorlar ve bir çocukları oluyor.

Dünyada ise Monique Thomas'ın kanının antivirüs özellik taşıdığını keşfediyor. Ancak bunun için Thomas'ın tüm kanının çekilmesi ve aşı haline getirilerek dünyaya dağıtılması gerekiyor. Thomas bunu kabul ediyor ve vücudundaki tüm kanı vererek hayata veda ediyor. Thomas görkemli bir törenle defnedilirken, antivirüs aşısına da Thomas Türü adı veriliyor. Thomas'ın kardeşi Kara ve Monique daha önce Thomas gibi rüya görmüşler ve diğer realiteye geçmişlerdi. O şansı kaybetmemek için Thomas'ın kanından bir parçayı saklamaya karar veriyorlar.

Macera son kitap Yeşil ile devam ediyor.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...