5 Şubat 2019 Salı

Peter Pan Ölmeli - John Verdon

Polisiye okumak istediğimde elimin ilk gittiği yazarlardandır John Verdon. Baş kahramanımız, eski dedektif Dave Gurney'i uzun zamandır takip ediyorum ve bildiğim, sevdiğim ve alıştığım karakterlerin maceralarını okumaktan müthiş keyif alıyorum. Tıpkı Lisa Gardner'ın çok sevdiğim karakteri Dedektif D.D.Warren gibi.
Peter Pan Ölmeli - John Verdon
Bilenler bilir ama Gurney serilerinde genelde olaylar şu şekilde gelişir. Dave ve Madeleine, şehir dışındaki evlerinde sakin bir hayat sürmektedirler. Çünkü Dave dedektifliği bırakmıştır ve sadece çok özel dosyalarda çalışmaktadır. Madeleine ise Dave'in aksine kendini doğaya adamıştır ve bu sakin hayatın tadını sonuna kadar çıkarmaktadır. Madeleine her ne kadar karşı çıksa da, Dave kendisine ara sıra gelen iş tekliflerini kabul etmekte ve her defasında hayatını tehlikeye atmaktadır.

Bu kitapta da yine böyle çözümsüz kalmış ya da görünürde çözülse de esasının bambaşka olduğu bir davayı çözmesi için bir meslektaşından teklif alır dedektif. Çok zengin bir iş adamı, annesinin cenaze töreninde bir tetikçi tarafından vurulmuş ve hayatını kaybetmiştir. Bu cinayetin sorumlusu olarak karısı hapse girmiştir. Ancak deliller kadının masum olduğunu söylemektedir. Gurney hem kadının masumiyetini ispatlamak hem de gerçek katili ortaya çıkarmak için, kendisinin ve ailesinin hayatını riske edeceği çok tehlikeli bir araştırmaya soyunur.
Başta da belirttiğim gibi, polisiye severler zaten John Verdon'a ve Dedektif Gurney'e aşinadır. Hala tanışmadıysanız eğer, Peter Pan Ölmeli'nin dışında, kapaklarını hep çok estetik bulduğum ve kütüphanemde büyük bir zevkle yan yana dizdiğim, Aklından Bir Sayı Tut, Gözlerini Sımsıkı Kapat, Şeytanı Uyandırma gibi serinin diğer kitaplarından birini seçip başlayabilirsiniz. Bu serilerin belli başlı değişmeyenleri var. Bunlardan en sevdiğim, Madeleine'in sürekli, terapi ya da uyku ilacı niyetine Savaş ve Barış'ı okuması😁 Eh, bu kadar konuştuktan sonra, elbette tavsiye ediyorum, keyifli okumalar!

1 yorum:

Sibel Özer dedi ki...

not aldım kitabı teşekkür ederim

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...